reklama

Wybory samorządowe 2006

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum it.wkrakowie.org Strona Główna // Wybory 2006
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel

PostWysłany: 01 Lis 2006 21:58    Temat postu: Wybory samorządowe 2006 Odpowiedz z cytatem
Inicjatywa IT w Krakowie zamierza zadać pytania kandydatom w nadchodzących wyborach samorządowych, jak ustosunkowują sie do najbardziej palących kwestii dla środowiska i branży IT. W jakich kwestiach powinni wypowiedzieć się kandydaci? Zapraszamy do zgłaszania propozycji w tym wątku, lub pisząc na kontakt - małpa - it.wkrakowie.org.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
talen
Gość

PostWysłany: 01 Lis 2006 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Heh, takimi pytaniami można sypać jak z rękawa:

-----------
Jak ocenia Pan:
1. informatyzację małopolskich urzędów.
2. poziom informacji umieszczany na stronach urzędowych.
3. możliwość załatwiania spraw za pośrednictwem internetu (rozpoczęcie procedury, monitorowanie stanu rozpatrzenia sprawy, itd).
4. wykorzystanie przez urzędy administracji publicznej powszechnie dostępnych środków komunikacji w internecie, do komunikacji z beneficjentami.
5. dostępność informacji przygotowywanych przez jednostki (zgodność ze standardami).

Jaki ma Pan plan (jeśli uważa Pan, że potrzebne są działania) nazwiększenie dostępności jednostek administracji publicznej za pośrednictwem internetu.
-----------

Tyle na dzisiaj, mam nadzieje, że jeszcze uda mi się jutro coś tutaj dopisać. Bardzo jestem ciekawy odpowiedzi, szczególnie, że wiem jakie są odpowiedzi na moje pytania ;-)
Powrót do góry
et

PostWysłany: 01 Lis 2006 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
A mnie trochę interesuje fakt w jaki sposób ma być zrealizowany bezpłatny dostęp do sieci w systemie Wi-max dla wszystkich krakowian jak przeczytałem w jednej z wyborczych ulotek. Niby kto ma za to zapłacić? A darmowym internetem sie chwali w swojej ulotce niejeden polityk. Jak dla mnie to są puste słowa bo takie przedsięwzięcie jest raczej kosztowne i niełatwe do zrealizowania. I pewnie sie skończy najwyżej na kilku hotspotach wifi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
karol
Gość

PostWysłany: 02 Lis 2006 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
et napisał:
A mnie trochę interesuje fakt w jaki sposób ma być zrealizowany bezpłatny dostęp do sieci w systemie Wi-max dla wszystkich krakowian jak przeczytałem w jednej z wyborczych ulotek. Niby kto ma za to zapłacić? A darmowym internetem sie chwali w swojej ulotce niejeden polityk. Jak dla mnie to są puste słowa bo takie przedsięwzięcie jest raczej kosztowne i niełatwe do zrealizowania. I pewnie sie skończy najwyżej na kilku hotspotach wifi.

Jesli chodzi o Wi-Fi, to UE rzeczywiscie zapewne sfinansowalaby w duzej mierze ta inwestycje, gdyz sa specjalne programy na rozwoj infrastruktury. Wspomniano o tym zreszta w tym artykule: http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35824,3694088.html

k.
Powrót do góry
Michał Piszczek ESC S.A.
Gość

PostWysłany: 02 Lis 2006 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
1.
Jak ocenia Pan możliwość migracji małopolskich urzędów na wolne oprogramowanie - Czy koszty zamiast ponieść za kilka lat koszty migracji na Windows Vista czy nowe MS Office nie lepiej zacząć stopniowo wdrażać OpenSource?

2.
Małopolska i Śląsk staje się od kilku lat dużym zagłębiem softwareowym. Nasuwa się kilka pytań:
• Jak zamierza pan przyciągnąć kolejnych inwestorów w tej branży?
• Jak zamierza pan przekonywać ich o słuszności inwestowania akurat w Krakowie – Czym Krakowów będzie lepszy pod inwestycje IT za Pana kadencji od na przykład Wrocławia.
• Jak zapatruje się Pan na ten kierunek rozwoju jako 2 priorytet w promowaniu miasta poza turystyką?
• Jak zamierza Pan pomagać w rozwijaniu i konkurowaniu małopolskich firm z branży IT z dużymi koncernami inwestującymi w naszym województwie.
• Czy znajdą się w Małopolsce pieniądze na rozwijanie ośrodków naukowych (może przy uczelniach) poszukujących innowacyjnych rozwiązań. Czy pozostaniemy dla inwestorów tylko zapleczem taniej wykwalifikowanej kadry?

Pozdrawiam
Powrót do góry
borys
Gość

PostWysłany: 02 Lis 2006 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Patrząc na strukturę firm IT w Krakowie nasuwa sie pytanie, jak bedzie prowadzona polityka wsparcia inwestycji i sciągania firm zagranicznych? Czy władze lokalne zdaja sobie sprawe z zagrożenia? Wzrastająca ilość koncernów daja miejce pracy wielu młodym ludziom, ale jest zagrożeniem dla istniejacych lokalnych firm. Koncerny wykupują pracowników, podnosza srednia płacą w IT w regionie i zmniejszaja tym samym szanse na utrzymanie innowacyjności mniejszych firm. Koncerny maja gotowe rozwiazania i nie wnoszą rozwoju wiedzy ani innowacyjności. Innowacyjnośc powstaje w niszowych rozwiazaniach tworzonych przez mniejsze lokalne firmy.

Wiekszość firm IT inwestujących nie jest motywowana do dokonywania inwestycji długoterminowych i zaangażowania się. Poza wyjątkami, te firmy nie posiadają własnego budynku, nie wspieraja edukacji i rozwoju naukowego lokalnego rynku. Korzystaja z taniej siły roboczej. Czy to można zmienić wprowadzająć programy wspłópracy samorządu z uczelniami i z inwestorami. Ta koncentracja firm IT jest zagrożeniem dla regionu w skali dlugookresowej, jezeli nastąpi załamanie i wycofanie sie tego sektora. Wycofają się z tych rejonów, z ktorych moga wycofać się szybko, bo nie są z nim zwiazani np: Kraków.

Czy są plany profesjonalnego wsparcia i promocji firm IT z regionu. Promocja nie tylko jako miejsca inwestycji, ale efektów i technologii wypracowanych w Krakowie. Ilość pieniędzy generowane przez ten sektor w porównaniu z promocją tego sektora przez władze lokalne jest niewielka.
Powrót do góry
Michał Piszczek ESC S.A
Gość

PostWysłany: 02 Lis 2006 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem
Bardzo istotnia dla wielu małopolskich firmy jest wsparcie przez miasto promocji naszych rodzimych produktów softwareowych za granicą. To ogromy rynek, a koszty takich dziłań są czesto zbyt wysokie dla wiekszości rodzimych firm w poczatkowej fazie działalności. Nasze produkty mogły by spokojnie konkurować z podobnymi na świecie. A czesto stawać się liderem..
Powrót do góry
pawel

PostWysłany: 03 Lis 2006 14:14    Temat postu: Słusznie, to bardzo ważne pytania Odpowiedz z cytatem
Borys, Michał, Karol, ET, Talen - świetnie. bardzo dziękuję, to świetne pytania. Większość problemów powtarza się w emailach które dostaliśmy. To potwierdza, że kwestie o których mówicie takie jak brak kadry, brak wsparcia promocji, konkurencja od strony koncernów, e-administracja i publiczne wifi to sprawy istotne dla wszystkich. Zbieramy to wszystko w jednorodnej formie 10 pytań. Już za chwilę startuje strona wybory2006.wkrakowie.org . Z podziękowaniem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum it.wkrakowie.org Strona Główna // Wybory 2006 Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: